27 Eylül Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun!

27 Eylül Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun!

27 Eylül Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun!

Çanakkale, doğal kültürel ve tarihi öğelerin bütünleştiği, dört mevsim turizm potansiyelinin değerlendirilip yıl boyu turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği bir il özelliğindedir.

Şehrimiz sahip olduğu kıyı şeridi ve adaları; tarihi, kültürel ve manevi değerleri; biyolojik çeşitliliği Çanakkale Tarihi Alan Başkalığının gerçekleştirdiği büyük bir turizm atlımı olan “Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı” ile güçlü bir turizm potansiyeline sahiptir.
Doğal, kültürel ve tarihi öğelerin bütünleştiği Çanakkale, dört mevsim turizm potansiyelinin değerlendirilip yıl boyu turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği bir il özelliğindedir.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Troya Antik Kenti başta olmak üzere Assos, Parion, Alexandria Troas gibi antik kentler Çanakkale’de bulunan önemli kültür varlıklarından sadece bazılardır. Gelibolu Mevlevihanesi, Aynalı Çarşı, Çimenlik Kalesi, Kilitbahir Kalesi gibi değerler ilin tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında yer alan diğer unsurlar arasındadır.

Çanakkale ekonomisinde turizm önemli bir yer tutmaktadır. O nedenle tüm paydaşlar olarak şehrimizin tanıtımı için bu bilinçle çalışmaktayız.

‘Çanakkale Her An Güzel’ teması ile kutladığımız Dünya Turizm Günüyle yeniden bir hatırlatma yapmak üzere, Çanakkale’de çektiğimiz fotoğrafları #canakkaleherangüzel #canakkaleisalwaysbeautiful hashtagleri ile paylaşalım ve böylelikle şehrimizde 12 ay turizmin önemini unutmayalım.

Bizler ÇATOD olarak şehrimiz ve ülkemiz turizmi için değer katarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile turizme emek veren tüm sektör paydaşlarımızın ve çalışanların 27 Eylül Dünya Turizm Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ÇATOD BAŞKANI
NİLGÜN GÖKSER