TÜRSAB İstanbul Genel Merkezinde “2018 Troia Yılı” Sunumu Yapıldı

TÜRSAB İstanbul Genel Merkezinde “2018 Troia Yılı” Sunumu Yapıldı

2018 Troia Yılı çalışmaları kapsamında TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Genel Sekreter Ahmet Çelik ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer tarafından TÜRSAB Genel Merkezde İstanbul Seyahat Acentelerine “2018 Troia Yılı” sunumunun yapıldığı toplantı gerçekleştirildi.

İnternet ortamında tüm Türkiye Bölgesel Yürütme Kurulu merkezlerinde canlı olarak da yayınlanan toplantının açılış konuşmasını yapan TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Çanakkale’nin sayısız doğal ve kültürel zenginlikleri ile Türkiye turizmi için çok büyük bir potansiyel barındırdığını ifade ederek, “Türkiye’deki Seyahat Acentelerimizin bu zenginliği programlarında kullanması gerekiyor” dedi.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer de yaptığı konuşmada detayları ile 2018 Troia Yılını, gerçekleştirilen, planlanan alt ve üst yapı çalışmaları ile etkinlik hazırlıkları, tanıtım ve iletişim çalışmalarını anlattı. Aydeğer, 2018 Troia Yılının ülkemizin uluslararası arenada turizm vizyonuna büyük katkı sağlayacak çok güçlü bir kültür turizm hamlesi olduğunu belirterek; “2018 Troia Yılı ile birlikte yalnız Çanakkale Turizmi değil, aynı zamanda Türkiye turizmi de bundan olumlu bir ivme kazanacak” dedi.

“2018 TROİA YILI İLE BİRLİKTE BÖLGEMİZDE ALTERNATİF KÜLTÜR VE TURİZM ROTALARI OLUŞTURULACAK” TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Çelik de yaptığı konuşmada 2018 Troia Yılı ile birlikte Çanakkale ili genelinde farklı tur ve etkinlik programlarının oluşacağını ifade ederek, seyahat acentelerinin bu ürünleri programlarına katmalarının önemine vurgu yaptı. Ahmet Çelik, “2018 Troia Yılı ile birlikte bölgemizde alternatif kültür ve turizm rotaları oluşturulacak. Aynı zamanda bölgemiz gerek yakın tarih, gerekse antik tarih ile bir açık hava müzesi gibi. 2018 yılı içinde gerçekleştirilecek etkinlikler turistler için önemli bir çekim sağlayacak” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda Çanakkale tanıtım videosu izlendi ve soru cevap bölümü ile sunum sona erdi. Katılımcılar toplantı sonrası sunulan içerik ile ilgili büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek “2018 Troia Yılı”na desteklerini ifade ettiler.