“Türkiye” Turizmi 2018’de Yükselişe Geçti”

“Türkiye” Turizmi 2018’de Yükselişe Geçti”

2018 yılı birçok sektörde dalgalanmalara neden olurken 2018 Troya Yılı kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde turizm Çanakkale’nin yüzünü güldüren nadir iş kollarından biri oldu.

“2018 YILI ÇANAKKALE TURİZMİNE DAMGA VURDU”

Troya Müzesi’nin hayata geçirilmesi ve kültür turizm ayağında gerçekleştirilen hamlelerin meyvelerinin önümüzdeki yıl toplanacağını ifade eden ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, 2019 yılından da oldukça umutlu olduklarını vurguladı. Aydeğer, 2018’de turizmin yükselişe geçtiğini ve devamını sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek, “2018 Çanakkale turizmine damga vuran en önemli konuların başında 2018 Troya Yılı vardı. Çanakkale Türkiye’ye örnek bir kültür ve turizm hamlesine vesile oldu. Bir takım zorluklar oldu ama sektörümüzün ve yapılan birçok önemli yatırımın da beraberinde 2018 yılı ülkemiz turizmi açısından son derece başarılı geçti” dedi.

“ÖRNEK BİR KÜLTÜR VE TURİZM HAMLESİNE VESİLE OLDU”

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, “2019 yılının başta ülkemiz olmak üzere tüm Dünyada barış, huzur ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Turizm açısından 2019 yılının ülkemiz için çok önemli bir yıl olmasını ümit ediyorum. Ülkemizin birçok noktada turizm anlamında değer olarak yükselişe sahne olmasını umut ediyorum. 2018 yılı Türkiye turizmi açısından yükselişin başladığı bir yıldı. Bir takım zorluklar oldu ama sektörümüzün ve yapılan birçok önemli yatırımın da beraberinde 2018 yılı ülkemiz turizmi açısından son derece başarılı geçti. 2018 Çanakkale turizmine damga vuran en önemli konuların başında 2018 Troya Yılı vardı. Çanakkale Türkiye’ye örnek bir kültür ve turizm hamlesine vesile oldu. Başta Çanakkale Valiliği ve Çanakkale milletvekillerinin desteğiyle bu süreç çok daha olumlu ve anlamlı bir seyir haline geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın himayesinde Türkiye’ye örnek bir çalışma olarak devam ediyor. Birçok önemli konuya da vesile oldu. Troya Müzemiz açıldı. Bölge içerisinde çok sayıda alt ve üst yapı çalışması devam ediyor. 2018 yılı bölgenin ileriye dönük hedeflerinde önümüzdeki senenin turizm vizyonuna çok önemli değer sağlayacak önemli hususların gerçekleşmesine vesile olan bir yıl oldu. 2018 yılında yapılan birçok çalışma bir tarlanın işlenmesi gibi çok kritik çok temel konuların gerçekleştiği bir zeminde oldu. İnşallah 2019 yılı bu yapılan çalışmaların daha somut meyvelerinin ortaya çıkacağı çok güçlü bir yıl olur. 2019 her türlü olumsuzluklardan uzak, bütün ülkemiz açısından başarılı, güzel, sağlık dolu bir yıl olur” şeklinde konuştu.