Turizm Haftası’nda Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li Troya Müzesi’ni Ziyaret Etti

Turizm Haftası’nda Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li Troya Müzesi’ni Ziyaret Etti

Türkiye’deki tarihi ve turistik yerleri tanımak ve bu bilgileri Çin Halk Cumhuriyeti’nde insanlara en iyi şekilde aktarmak için Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve Eşi Zhang Hua, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği personeli Çanakkale’ye geldi.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyet ziyaretin ilk gününde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nı gezdiler.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın da eşlik ettiği ziyaretin ikinci gününde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyet ilk olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesini ziyaret ettiler.

Troya müzesi gezisinde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyete Müze Müdürü Ali Atmaca tarafından bilgi verildi.

Troya Müzesi’nde Vali Orhan Tavlı, ziyaret anısına Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li’ ye Troya temalı taşbaskı tablo ve Troya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın yazdığı Troy kitabının Çin’cesini hediye ederek toplu fotoğraf çektirdi.

Arkeoköy – Tevfikiye Köyü gezisinin ardından Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve Eşi Zhang Hua, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği personeli Troya Antik Kenti’ni ziyaret ettiler.

Troya Antik Kenti’nde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyete Rehber Emre Barlas tarafından bilgi verildi.

Vali Orhan Tavlı, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyet Troya Antik Kenti’nde Çin’den gelen turistlerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.