Troya Yılı’nın Yıl Dönümünde Anlamlı Sergi

Troya Yılı’nın Yıl Dönümünde Anlamlı Sergi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde 2018 Troya Yılı’na ait haberler ‘Basında Troya Sergisi’ ile ziyaretçilere sunulacak.

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulünün 20. yılında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018 yılı ”Troya Yılı” ilan edilmişti. 10 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen lansman ile startı verilen Troya Yılı ve kapsamındaki etkinlikler global, ulusal ve yerel basın mecralarında büyük ilgi gördü.

BASINDA TROYA SERGİSİ KAPILARINI AÇIYOR

Çanakkale Valiliği ev sahipliğinde gerçekleşecek #BASINDATROYA Sergisi için 2018 Troya Yılı Koordinasyon Merkezi yetkilileri yıl boyunca ulusal – yerel basında yer alan yüzlerce haber arasından seçtikleri basın yansımalarını 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gerçekleşecek özel bir lansmanla başlayacak bir sergiye dönüştürecek.

10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olmasının yanı sıra 2018 Troya Yılı’nın resmi başlangıç tarihinin yıl dönümü olması sebebiyle de büyük önem taşıyor. 10 Ocak 2019 tarihinde Çanakkale Evi’nde gerçekleşecek “Basında Troya Sergisi” basın lansmanında 2019’da da devam edecek projeler ve sürdürülebilir etkinlikler gündeme getirilecek.