Troya Yılı’nda Ralli Heyacanı

Troya Yılı’nda Ralli Heyacanı

Troya Yılı’nda Ralli Heyecanı

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek Avrupa Orient Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi’de 11 ülkeden 250 sporcu yarışacak.

2018’in Troya Yılı ilan edilmesinin ardından Çanakkale pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Troya Yılı Etkinlikleri Hız Kesmiyor!9-10 Mayıs 2018 tarihinde Çanakkale’de Avrupa Orient Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi gerçekleştirilecek olan Ralli’nin basın toplantısı Akol Otel’de düzenlendi.

Gestaş sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Avrupa Orient Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi basın toplantısına Ralli 2. Başkanı Nadir Serin, Etap Sorumlusu Kemal Uğur’un yanı sıra İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Toplantıda, 9 Mayıs 2018’de gerçekleştirilecek Gelibolu Tarihi Yarımadası Etabı, 10 Mayıs 2018’de Alexsandria Troas yolunda gerçekleştirilecek 2018 Troya Yılı Etabı ve basın lansmanı programları hakkında bilgi verilirken ralli takımlarının geçtikleri ülkelerden toplayacakları materyaller ile yapacakları truva atları ve fotoğraf sergisi hakkındaki çalışmalar aktarıldı.

2018 Troya Yılı’nda Çanakkale’nin de içinde bulunduğu Rallinin etapları, Fransa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Türkiye, İsrail, Filistin ve Ürdün’de düzenlenecek.