Troya Yılı Bu Kez Çin’de Tanıtıldı

Troya Yılı Bu Kez Çin’de Tanıtıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük ve en etkili profesyonel seyahat fuarı olarak değerlendirilen China International Travel Mart (CITM) fuarına katılım sağladı.

Tüm Dünyadaki turizm profesyonellerinin dikkatini çeken, her yıl Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şanghay ve Kunming şehirlerinde dönüşümlü olarak düzenlenen fuar, bu yıl 16-18 Kasım tarihlerinde Şanghay’da geniş katılımla gerçekleştirildi. Çin’de 2018’in “Türkiye Turizmi Yılı” olarak ilan edilmiş olmasından dolayı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan GMKA’nın 2018 Troya Yılı vurgusuyla katılım sağladığı stant fuarda yoğun ilgi gördü.

Stantta, GMKA Uzmanı H. Kerem Öner tarafından ziyaretçilere bölgenin doğal ve kültürel zenginlikleri hakkında tanıtım yapılırken, Troya Antik Kenti ve 2018 Troya Yılı hakkında bilgiler verildi. Fuar boyunca, stant alanında yer alan dev videowall ekranda GMKA tarafından yaptırılan yeni Troya tanıtım filminin ilk uluslararası gösterimi yapıldı. Çin`in en büyük havayolu şirketi yetkilileri ile Aralık ayında Türkiye’ye direkt uçuşlarının başlayacak olması sebebiyle artacak turist sayısının Bölgeye çekilebilmesi amacıyla görüşmeler de gerçekleştirildi.

Bu yıl düzenlenen China International Travel Mart (CITM) fuarına 57.500 m2 fuar alanında 107 ülkeden 2.245 profesyonel stantlı katılım gerçekleştirdi.