Troya Kültür Yolu Festivalinin açılışı Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY tarafından yapıldı

Troya Kültür Yolu Festivalinin açılışı Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY tarafından yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivalinin açılışı Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY tarafından yapıldı.
Programa, ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nilgün Gökser, Başkan Yardımcısı Serhat Koçaslan, ”Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ersin Yazıcı, GÜMTOB Yönetim Kurulu Üyesi Çanakkale Temsilcisi, ÇATOD kurucu üyemiz Sayın Ali Akol katılım gösterdi.
ÇATOD Başkanı Nilgün Gökser, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivalinin şehirimiz turizmi açısından ve genç nesillere kültürel değerlerin aktarılması açısından çok kıymetli olduğunu, salgın sürecinde tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de kültürel ve sanatsal etkinlerden uzak kalındığını belirterek, yemek, su gibi bir ihtiyaç olan sanatsal faliyetlerin kişilerin yaşamlarındaki değerine vurgu yaptı.
Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında 10 gün boyunca çeşitli etkinlikler kimi açık kimi kapalı mekanlarda yapılacaktır. İlk günden itibaren çoşkuyla izlenen bir festival yaşıyoruz.
Kültür, tarihte bize ait olan değerlerdir. Festival kapsamında tarihi mekanlar kullanılmakta, kültürel hafızanın canlanmasını sağlamaktadır. Tarihi mekanlar ile gençlerimizin buluşması kanımca festivalin en büyük kazanımlarındandır. Böylelikle geleceğe taşınan tarihi mekanlar hayat bulmaktadır. Festival kapsamında emeği geçen herkese yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.“ dedi.