Troya EMITT’e Damga Vurdu

Troya EMITT’e Damga Vurdu

Tarihi ve turistik açıdan önemli bir yerleşim birimi olan Çanakkale, Dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Fuarı’nda tanıtılıyor.

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) başladı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara 100’den fazla ülkeden 700’ü aşkın davetli tur operatörü katılıyor.

ÇANAKKALELİ TURİZMCİLER BU YIL DA FUARA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Çanakkale Valiliği himayelerinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Troya ve Çanakkale tanıtım temalı stant alanı gün boyunca pek çok ziyaretçiyi ağırladı.

Çanakkale Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), GESTAŞ, Dentur Avrasya, Troya Müzesi, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın yanı sıra pek çok kurum kuruluş ve turizm sektörünün temsilcilerinin de yer aldığı fuarda Çanakkale’nin en iyi şekilde tanıtımını yapılıyor.

ÇANAKKALELİ TURİZMCİLERDEN EMITT’E REKOR KATILIM

Çanakkaleli turizmciler EMITT Fuarı’na yoğun ilgi gösterdiler. Gerek Çanakkale standında gerekse kendilerine ait stantlarda gün boyu iş görüşmeleri gerçekleştiren Çanakkale’de hizmet veren oteller, acenteler ve turist rehberleri fuara ilgiden memnun olduklarını belirttiler.

Troya Müzesi ve Çanakkale’nin tanıtımının ön planda olduğu stantta gün boyunca Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından Çanakkale’ye özgü yiyeceklerin ikramı yapıldı.

FUARDA YERLİ VE YABANCI UZMANLAR GELECEĞİN TURİZMİNİ KONUŞACAK

Dört gün boyunca sürecek fuarda farklı sektörlerin önde gelen yerli ve yabancı uzmanlar konuşmacı olarak yer alacak. Turizm ekonomisi, turizmi canlandıracak temel faktörler, geleceğin turizmine dair öngörüler, dijitalleşme, fütürist otelcilik gibi birbirinden farklı çok sayıda konu masaya yatırılacak. Sosyal medya fenomenleri de fuar süresince EMITT Konferans Salonu’nda sevenleriyle buluşacak.

2018 yılında 85 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcı ile 50 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı ve 3 Şubat 2019’da sona erecek EMITT Fuarı’na bu sene çok daha fazla katılım sağlanması bekleniyor.

EMITT organizasyonu ile Dünya çapında turizm profesyonelleri ve tatil tüketicilerinin İstanbul’da buluştuğunu belirten yetkililer, EMITT’e bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika kıtaları dahil 100’den fazla ülkeden 700’ü aşkın davetli tur operatörü katıldığını açıkladılar. Fuar kapsamında tanıtımı yapılacak turizm sektörleri Konaklama Turizmi, Seyahat Hizmetleri, Sağlık & SPA Turizmi, Ulaşım Hizmetleri, Bilişim & Yazılım Hizmetleri, Organizasyon Hizmetleri, Ulusal Tanıtım Büroları, Eğlence Turizmi, Otel Ekipmanları, Finans, Sigorta ve Denetim Hizmetleri. Medya ve diğer turizm hizmetleri olarak belirlendi.

Çanakkale’nin de pek çok kurum ve kuruluşun katılım gösterdiği fuara basının ilgisi de büyük oldu.