Travel Turkey İzmir’de Troya Rüzgarı

Travel Turkey İzmir’de Troya Rüzgarı

6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Travel Turkey 12. Turizm Fuarı başladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Fuar İzmir’de düzenlenen 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nin açılışında, bu yılki organizasyonda partner ülkenin Makedonya Cumhuriyeti, partner ilinin ise Diyarbakır olduğunu hatırlattı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve ekibinin sektör sorununa hızlı çözümler bulduğunu, bu çalışmalarıyla 2019 yılında da rekorların devam edeceğini aktaran Bağlıkaya, gösterdikleri çabadan dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür etti.

Fuar süresince Troya Yılı başlığında Dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden olan ve tarihi M.Ö. 3000’lere kadar uzanan Troya Antik Kenti’nin, binlerce yıl öteden gelen ilhamı ve Dünyanın 7 kıtasına yayılmış olan uluslararası bilinirliliği başta olmak üzere geçtiğimiz günlerde ziyaretçilere açılan Troya Müzesi de dahil tüm bölgenin kültürel, doğal, tarihsel değerlerini anlatan Çanakkale standı da Travel Turkey İzmir fuarında yerini aldı. Ayrıca fuar boyunca dev ekranlarda gösterilen “Troya” tanıtım filmleri, çeşitli destinasyonlara ait broşürler ile Çanakkale tanıtımı gerçekleştirilecek, Troya ve Çanakkale temalı materyaller dağıtılacak.

İzmir’de düzenlenen fuara Çanakkale protokolünün yanı sıra çok sayıda turizmci ve iş adamı katıldı. Bu yıl 12.’si düzenlenen Travel Turkey Fuarı’nın en dikkat çekici standlarından biri de Çanakkale standı oldu. Çanakkale Valiliği, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TURSAB, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, ÇATOD, 2018 Troya Yılı Koordinasyon Merkezi yetkilileri, diğer kurum ve kuruluşların katıldığı fuar, 8 Aralık’a kadar gezilebilecek.