Sporla Troya: Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları Çanakkale’de

Sporla Troya: Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları Çanakkale’de

Çanakkale Merkeze bağlı Tevfikiye köyü sınırları içerisinde yer alan Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişinin 20. yılı dolayısıyla ilan edilen 2018 Troya Yılı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Çanakkale’de, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışları için Troya Ören Yeri’nde bir tanıtma kokteyli gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, basın mensupları ve sporcuların katıldığı tanıtım kokteyli büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Konuklar Troya Ören Yeri’ndeki programın ardından Kordon Boyunda kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

14-20 Temmuz tarihleri arasında İÇDAŞ Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Barbarossa Cup Yelken Yarışlarına 9 kulüpten 109 sporcu ve teknik ekip katıldı.

Çanakkale Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri koordinasyonluğunda düzenlenen yarışmalar için Kordon Boyunda Çanakkale Valilisi Orhan Tavlı ve sporcuların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Golf Çay Bahçesi önünde başlayan yürüyüş Morabbin Parkı’nda son buldu.