Sporla Troya: Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na Çanakkale Etabı Eklendi

Sporla Troya: Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na Çanakkale Etabı Eklendi

2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında “Sporla Troya” başlığında pek çok etkinlik gerçekleştirildi. Bu yıl kapsamında yapılan çalışmalar meyve vermeye devam ediyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na bu yıl Çanakkale etabı eklendi.

1963 yılında “Marmara Turu” adıyla başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu; ilk kez 1965 yılında uluslararası statü kazanmış ve 1966 yılında Cumhurbaşkanlığı makamı himayesine alındı.

Troya Yılı Çalışmaları Meyve Veriyor!

Tur, 55. yılında,16-21 Nisan tarihleri arasında 6 etapta düzenlenecek olan bisiklet turunda etaplar arasına Çanakkale de eklendi.

World Tour kategorisine yükselen Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu, 2018 yılında Dünyaca ünlü sporcu ve takımların üst düzey mücadelesine sahne olacak. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 2008 yılından bu güne kadar olduğu gibi bu sene de başta Eurosport olmak üzere 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile Dünya genelinde geniş bir erişim ağına ulaşıyor.