Sanatla Troya: Elektra Oyunu Çanakkale’de Sergilendi

Sanatla Troya: Elektra Oyunu Çanakkale’de Sergilendi

2018 Troya Yılı kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından “Elektra” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Çanakkale Onsekizmart üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda sahnelenen tiyatro oyununa İI Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, kurum müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Sophokles’in yazdığı ve Zeynep Avcı’nın Türkçeye çevirdiği oyunu Işıl Kasapoğlu yönetti.

Bir perde ve yaklaşık iki saat süren oyun sanatseverlerden büyük alkış aldı. Çanakkalelilerin büyük ilgi gösterdiği oyunun sonunda II Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncuları adına Fikret Urucu’ya çiçek takdim etti.

Fikret Urucu, Özlem Oçalmaz, Gökhan İrmak, Kübra Tektaş, Tolga Pancaroğlu ve Melisa Akman rol aldığı Elektra oyununda, Akhalı komutan Agamemnon’un karısı Klytaim- nestra’nın, sarayı aşığı ile birlikte yönetmesi anlatılıyor. Babasının intikam arzusu ile yanıp kavrulan Elektra’nın kentte esaret altında bir yaşam sürmesi konu alınıyor.