GMKA Mali Destek Projelerinin İmzaları Atıldı

GMKA Mali Destek Projelerinin İmzaları Atıldı

2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi-2”, “Turizmin Geliştirilmesi” ve “Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı” Mali Destek Programları konulu Mali Destek Programı kapsamında, tamamlanan değerlendirmeler sonucu başarılı bulunan proje sahipleri ile Çanakkale’de imza törenleri gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale Yatırım Destek Ofisi’nde gerçekleştirilen imza törenlerine; Eceabat Kaymakamlığı’nın “Tarihi Seyrediyorum: Kilitbahir Seyir Terası, Ezine Kaymakamlığı’nın “Saklı Hazine Ezine: Seferşah Tarihi Hamamının Kent Müzesine Dönüştürülmesi”, Lapseki Belediyesi’nin “Lampsakos’tan Lapseki’ye Sahil Bandı Düzenlemesi”, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın ” H. M. S. Majestic Batığının Dalış Turizmine Açılması”, Tarım ve Orman Bakanlığı Çanakkale 2. Bölge Müdürlüğü’nün “Troya Tarihi Milli Parkı Karanlık Liman Bisiklet Yolu ve Çevre Düzenlemesi”, Çanakkale Müzesi’nin “Troya Müzesi 3D Projeksiyon Mapping” projeleri ile Çanakkale’de destek almaya diğer proje sahiplerinin sözleşmeleri imzalandı.

Gerçekleştirilen sözleşme imzalarının ardından yararlanıcılara uygulama dönemleri hakkında bilgi verilmiş olup, proje uygulama süreci ile ilgili olarak Çanakkale İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılım gösterilmesi hususunda yönlendirmeler gerçekleştirildi.