ÇATOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİLGÜN GÖKSER ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI’NIN 107. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILDI

ÇATOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİLGÜN GÖKSER ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI’NIN 107. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILDI

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün GÖKSER Çanakkale Kara Muharebeleri’nin 107. yıl dönümü anma törenleri kapsamında Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törene katıldı.
Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş, 1. Ordu Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominic Chilcott, Yeni Zelanda Gaziler Bakanı Meka Whaitiri, Avustralya Ankara Büyükelçisi Miles Armitage katılım gösterdi.
ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu , Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, TOBB Çanakkale Akademik Danışmanı Prof. Dr. Selahattin Kanten ile çok sayıda yerli ve yabancı davetlinin de hazır bulunduğu Törende ilk olarak saygı duruşu ve tören kıtası tarafından saygı atışı yapılmasından sonra İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk Bayrağı çekildi.
ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün GÖKSER “Çanakkale Kara Muharebeleri’nin 107. yıl dönümünde, bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle, minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.

#karasavaşları #canakkale #karamuharebeleri #alanbaşkanlığı #çatod #çanakkale