ÇATOD Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı

ÇATOD Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı

ÇATOD olağan yönetim kurulu toplantısı 7/8/2018, Salı günü toplanmıştır. Bu kapsamda aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1. 6-8 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Travel Turkey İzmir Fuarında ÇATOD otellerimizin özel temsili için HALL B C208 nolu alanda 54 m2 alan için sözleşme imzalanmıştır. Bu kapsamda ÇATOD standı içinde özel stand yer almak isteyen üyelerimiz için desk başına 1600 TL tahsil edilecektir. Ödemelerin 2 parça halinde yapılmasına, 800 TL 1. ödemenin 31 Agustos tarihine kadar yapılması, 2. ödemenin 15 Ekim’e kadar yapılması önemle rica olunur. Kontenjan 15 otel katılımı ile sınırlıdır.

2. Artan enerji fiyatlarına istinaden UEDAŞ Çanakkale İşletme Müdürü Sn. Fatih Danacı ziyaret edilmiştir. Bu çerçevede son dönemde elektrik zamları, serbest enerji dağıtım şirketleriyle devam eden sözleşmelerin durumu ve Turizm işletme belgeli tesislere yansıması görüşülmüştür.

Bu çerçevede:

a) Son dönemde yansıya elektrik fiyat artışlarının devam etme ihtimalinin yüksek olduğu

b) Serbest elektrik dağıtım şirketlerinin UEDAŞ dahil mevcut protföyleriyle elektrik indirim sözleşmesi yenilemediklerini

c) Tüm tesislerin yakın zamanda UEDAŞ üzerinden ulusal tarifeye geçeceği bilgisi alınmıştır.

3. Bilindiği üzere bizler ticarethaneler için uygulanan tarife üzeriden ücretlendirilmekteyiz. 2009 yılında uygulaması uygulamadan kalkan 2634 sayılı Turizm Teşvik Kanunu 16. maddesine göre Turizm Bakanlığına bağlı tesisler o bölgenin en düşük elektrik, doğalgaz ve su ücretini öder olarak belirtilmekteydi. Serbest elektrik satışı yapan firmaların ortaya çıkması ile bu uygulama ortadan kalkmıştı. UEDAŞ Müdürü Sayın Fatih Danacı ile yaptığımız toplantıda en düşük enerji bedelinin Sanayi Elektrik tarifesi olduğu, bu tarifenin ticarethane tarifesinden yaklaşık %10 altında olduğu, bu kapsamda ÇATOD olarak sanayii tarifesinin turistik oteller için uygulanması için ilgili mecralarla ile görüşülmesine karar verilmiştir.2018 /2019 sonbahar kış uluslararası turizm fuarlarında Çanakkalemizin tanıtımı için aşağıdaki fuarlara istinaden Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan desk talebinde bulunulmasına karar verilmiştir.

20-23 EYLÜL 2018 JATA JAPONYA 5-7 KASIM 2018 WTM LONDRA16-18 KASIM SELANİK14-16 ŞUBAT 2019 HOLIDAY SPA & EXPO SOFYAŞUBAT-MART 2019 BÜKREŞ ROMANYA6-10 MART 2019 ITB BERLIN Ek talebi olan üyelerimizin bildirmesi rica olunur.

4. ÇATOD son genel kurulumuzda belirlediğimiz Çanakkale içi turizm bölgelerimizde sektör toplantılarımız başlayacaktır. Bu çerçevede Gökçeada, Assos Küçükkuyu, Bozcaada toplantılarımız gerçekleştirilecektir. Tarihler kısa süre içinde bildirilecektir.