ÇATOD Olağan Toplantısı ve Ortak İftar Programı

ÇATOD Olağan Toplantısı ve Ortak İftar Programı

ÇATOD Olağan Toplantısı ve Ortak İftar Programı

ÇATOD olağan değerlendirme toplantısı ve TURSAB Çanakkale Körfez Byk ile Çanakkale Rehberler Odası ve Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği katılımı ile ortak iftar programı 11 Haziran Pazartesi Troia Tusan Hotel’de gerçekleştirildi.

ÇATOD Genel toplantısında 2019 yılı tanıtım çalışmalarının planlaması, Turizm sektöründeki nitelikli ara personel ihtiyacı, Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş. , 2018 Troya Yılı son gelişmeler ve Çanakkale ili turizm yatırımları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer ” ÇATOD olarak Çanakkale Turizminin güçlü vizyonunun oluşmasında ve sürdürülebilir Çanakkale turizm destinasyonu için 7/24 soluksuz çalışmaya, projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 2019 fuar ve tanıtım çalışmalarını planlamaya şimdiden başladık. Önümüzde kasım ayında Travel Turkey İzmir ve Londra Fuarları var.

Sektör olarak ara personel konusunda tüm tesislerimizde ciddi bir ihtiyaç var. Yaz sezonunda birçok tesisimizde bu alanlarda personel ihtiyacı devam ediyor. Özellikle kat hizmetleri, mutfak ve servis departmanlarında nitelikli personel ihtiyacının karşılanması için önümüzdeki süreçte ilgili kurumlar ile çalışmalar planlıyoruz. Nitelikli ara personel artarak her yıl daha çok hissedilmekte, bu kapsamda özellikle ilgili eğitim kurumlarımızla birlikte somut adımlar atmamız gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımız himayelerinde, Çanakkale Valiliğimiz koordinasyonunda çok sayıda Bakanlık, kamu ve özel kurumların katkıları ile devam eden 2018 Troya Yılı; uluslararası tanıtım ve iletişim çalışmalarıyla, başta 100 Milyon TL’ye yakın Troya Müzesi yatırımı olmak üzere Troya Milli Parkı civarındaki çok sayıda gerçekleştirilen ve devam etmekte olan alt ve üst yapı çalışmaları, Yıl boyu devam eden spor, kültür, sanat ve bilim alanındaki etkinlikleri ile Türkiye turizmine damga vurmaktadır. Bugün 100’ye yakın ülkede yapılan tanıtım ve iletişim çalışmalarının öznesi Troya ve Çanakkale’dir. Çanakkale tarihin en önemli turizm tanıtım hamlesinin yaşamaktadır. Bu kapsamda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, bu yılın bir Türkiye Turizm hamlesi olmasının mimarı, 2018 Troya Yılı hayalinin gerçekleşmesindeki çok değerli katkıları için Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Çanakkale il genelinde ve Çanakkale ile ilişkisi olan tüm kurum ve kuruluşları seferber ederek 2018 Troya Yılının başarısı için bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve gayretleriyle çalışan Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya minnettarız ve şükranlarımızı sunuyoruz. Önümüzdeki süreçte Çanakkale Turizminin sürdürülebilir kalkınmasına çok önemli katkı sağlayacağına inandığımız ve Türkiye Turizmi için örnek bir model olacak Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş. nin kurulması için Çanakkale Ticaret ve Sanayi odamız ile birlikte tüm kurum ve kuruluşlarımızın hayati katkıları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Çanakkale Turizminin gelişimine büyük katkı sağlayacak Troya Müzesi, Küçükkuyu Midilli seferleri, 1915 Çanakkale Köprüsünü Güzelyalı Gençlik Merkezini turizmciler olarak çok önemsiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Toplantı sonrası İftar programına Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı, Turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Sn Turan Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sn Abdullah Köklü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn Kemal Dokuz ve Müdür Yardımcısı Sedat Aslan, GMKA Çanakkale Koordinatörü Sn Recai Başaran, Gestaş Genel Müdürü Sn Volkan Uslu katılım sağladı. İftar sonrasında Çanakkale Milletvekili Sn Bülent Turan katılımcılar ile bir araya gelerek Çanakkale Turizmi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Program sonrasında ÇATOD, TURSAB Çanakkale Körfez Byk, ÇARO ve ÇATUD tarafından 2018 Troya Yılının gerçekleşmesi ve sürecindeki çok değerli katkıları nedeniyle Çanakkale Valimiz Sn Orhan Tavlı ve Çanakkale Milletvekilimiz Sn Bülent Turan’a teşekkür ve hatıra niteliğindeki Troya ile ilgili tablolar sunuldu.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet