ÇATOD 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarında (EMITT)

ÇATOD 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarında (EMITT)

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 9-12 Şubat 2022 tarihlerinde 25. kez İstanbul’da gerçekleştirildi. 5 kıtadan toplamda 50 ülkeden gelen 200’ün üstünde yabancı hosted buyer ve binlerce ulusal turizm profesyoneli ve tatil tüketicilerini ağırlayan bu fuarda Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırıcımlar Derneği (ÇATOD) olarak bu sene de fuarda yerimizi aldık.
T. C. Çanakkale Valiliği çatısı altında şehrimizin diğer önemli STK’ları ile birlikte şehrimizi en güzel şekilde fuar katılımcılarına tanıttık. Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu, Belediye Başkanlarımız, Kurum Yöneticilerimiz, Çanakkale Ticaret Borsamız ve Çanakkale Ticaret Odası Başkanımızın da ziyarette bulunduğu Çanakkale standı tüm fuar boyunca yoğun bir ilginin odağı oldu.
Üyelerimiz hem Valiliğimiz stant alanında hem de dört gün boyunca tüm fuar alanlarında başarılı ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
ÇATOD olarak ülkemizin en büyük turizm acenteleri olan TatilSepeti.com ve ETS Odamax ile önümüzdeki günlerde Çanakkale’nin tanıtımına öncelik verilmesi, şehrimizin ön plana çıkarılması konularında görüşmeler yapıldı.
Derneğimizin önemli bir inisiyatifi olan ÇATOD Akademi için turizmde dijitalleşme konusunda önde gelen firmalarla işbirlikleri görüşmeleri gerçekleştirdik. Diğer bir aktivitemiz olan ÇATOD Ortak Pazar için çeşitli firmalar ile sözleşmeler imzalandı.
Mega proje 1915 Çanakkale Köprüsü ile ulaşım kolaylığı kazanacak olan Çanakkale’nin, zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmde daha da önemli bir destinasyon olması için ÇATOD olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.
ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün GÖKSER