Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Akol Hotel’de İftar Yemeği Düzenledi

Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Akol Hotel’de İftar Yemeği Düzenledi

Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği ÇATOD Akol Hotel’de iftar yemeği düzenledi. İftar yemeği programına; Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ, Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk KARADUMAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Murat YILMAZ, ÇATOD üyeleri katıldı.
Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği ÇATOD Başkanı Nilgün GÖKSER konuşmasında “
Son iki yıldır tüm dünyada bugüne kadar deneyimlenmemiş pandemi ile yaşıyoruz. Tüm sektörlerde olduğu gibi Turizm sektörü de en çok etkilenen sektörlerden biri oldu.
 
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutladığımız, turizm bilinci ve farkındalığının toplumda yaygınlaşmasını sağlayan Turizm Haftası’nı pandemi nedeniyle iki yıldır tedirgin ve buruk kutladık. İki yıldır umudumuzu hiç yitirmedik. ÇATOD çatısı altında pandemin ilk gününden bugüne kadar tüm süreçlerde bir olmayı başardık. Zorlu geçen bu dönem de ÇATOD AKADEMİ ile online toplantılarla süreçle ilgili bilgilendirmeleri, sektörel eğitimleri, yenilikçi teknolojilerden her daim haberdar olduk.
 
Evet hiç umudumuzu yitirmeden geldiğimiz bugün, artık inşallah bir daha yaşamayacağımız pandemiyi geride bırakıyoruz.
 
Ülkemizin eşsiz topraklarının başında gelen şehrimiz, sahip olduğu kıyı şeridi, adaları, tarihi, kültürel ve manevi değerleri, biyolojik çeşitliliği, flora çeşitliliği ile güçlü bir turizm potansiyeline sahiptir.
 
Doğal kültürel ve tarihi öğelerin bütünleştiği Çanakkale, dört mevsim turizm potansiyelinin değerlendirilip yıl boyu turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği bir il özelliğindedir.
 
Çanakkale son yıllarda Marmara Bölgesinin en hızlı gelişen kentlerinden bir oldu. Hem iç hem de dış turizm için çok önemli gördüğümüz uluslararası ölçekte büyük yatırımlar aldı. 2018 yılında açılan Troya Müzesi, Çanakkale Tarihi Alan Başkalığı 3 Ekim 2021’de lansmanını yaptığı “Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı” 12 savaş batığı ve 2 doğal resifle 14 ayrı dalış noktasında 107 yıl öncesine götüren gizemli bir dalış serüveni sağlamaktadır. Tüm bu değerlere ulaşımı kolaylaştıracak olan 18 Mart 2022 tarihinde açılan 1915 Çanakkale Köprüsü turizm adına atılan büyük adımlardan biridir.
 
Bu mega projelerle bölgemizde önümüzdeki dönemde yerli ve yabancı misafirlerimizin sayısında artışa neden olacak. Bu da ülke ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.
 
Çanakkale’de çektiğimiz fotoğrafları #canakkaleherangüzel #canakkaleisalwaysbeautiful hashtagleri ile paylaşalım ve böylelikle şehrimizde 12 ay boyunca turizmin faaliyetlerinin gerçekleştirileceği vurgusunu hep birlikte yapalım.
 
Bizler ÇATOD olarak şehrimiz ve ülkemiz turizmi için değer katarak çalışmaya devam edeceğiz.
Bu düşünceler ile Turizm Haftası’nı kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Gece,Turizm Haftası kapsamında Başkan Nilgün GÖKSER’in Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ, Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk KARADUMAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Murat YILMAZ ve ÇATOD üyelerine katılımlarından dolayı teşekkürü ve hediye merasimi ile devam etti.