Borsa’da Bilgilendirme Toplantısı

Borsa’da Bilgilendirme Toplantısı

TKDK ÇANAKKALE İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ ve ÇANAKKALE TİCARET BORSASI İŞBİRLİĞİNDEIPARD II 6. ÇAĞRI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 08 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir ve “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” tedbiri kapsamındaki başvurular kabul edilecektir.

Bu kapsamda, Çanakkale Valisi Sn. Orhan Tavlı’nın teşrifleriyle, Çanakkale Ticaret Borsası ve TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü işbirliğinde, 23 Mayıs 2019 Perşembe günü IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında geniş katılımlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Sn.Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Sn. Tahir Şahin, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sn. Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Cahit Akgül, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Sn. Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Volkan Temiz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Sn. Ünal Özcan, Ziraat Odası Başkanı Sn. İsmail Kaya, ÇATOD Başkanı Sn. Armağan Aydeğer, KOSGEB Müdürü Sn. Barış Alural, GMKA İl Koordinatörü Sn. Recai Başaran, OSB Başkanı Sn. Kayhan Öcal, Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Sn. Cahit İleri, Oda Borsa Üyeleri, Çanakkale’deki üreticiler, Kooperatif Başkanları muhtarlar, TKDK ve GMKA uzmanları ve danışman firmalar katılım sağladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tanıtımını içeren sinevizyon gösterisi ile başlayan toplantıda açılış konuşmaları Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sn. Abdullah Deniz ve Çanakkale Valisi Sn.Orhan Tavlı tarafından gerçekleştirildi.

Toplantıda TKDK İl Koordinatörü Hasan İskender, 6. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” sektörü ve 5. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında hali hazırda başvuru kabul işlemleri devam eden “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)” hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi.

Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet