Birleşmiş Milletler Konferansı Troymun’a Yoğun İlgi!

Birleşmiş Milletler Konferansı Troymun’a Yoğun İlgi!

UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesi’ne kabulünün 20. yıl dönümü nedeniyle bu yıl, Kültür ve Turizm Bakanlığınca ‘2018 Troya Yılı ilan edildi. Bu yıl boyunca Çanakkale, uluslararası işbirlikleri ve kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleriyle Dünyanın buluştuğu bir merkez olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Tarihi M.Ö. 3 binli yıllara kadar uzanan, savaşları, efsaneleri ve mitleriyle bugün hala cazibe noktası olan antik kent, ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.

Çanakkale’nin ilk ve tek Birleşmiş Milletler Konferansı olan TroyMUN’un ikincisi Çanakkale Kolej organizasyonuyla gerçekleşti.

Çanakkale’nin ilk ve tek Birleşmiş Milletler Konferansı olan, Türkiye çapında 400’den fazla öğrencinin katıldığı, uluslararası düzeyde bir konferans TroyMUN’un ikincisi Çanakkale Koleji organizasyonuyla gerçekleştirildi. GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu’nun konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, milli eğitimden sorumlu Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Kale Seramik Fabrikalar Genel Müdürü Süleyman Soysal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Dinçay Köksal da katılım gösterdi.

Amaç Akademik ve Sosyal Deneyim Kazandırmak

Model Birleşmiş Milletler Konferansları İngilizce konuşulan, tartışma kültürünün benimsendiği, bireysel ve ekip olarak deneyim kazanılan, tartışma kültürünün ön plana çıktığı Dünya çapındaki en önemli etkinliklerden biri sayılıyor. Öğrencilerin akademik ve sosyal hayatlarına deneyim kazandırmayı amaçlayan konferanslar ise her kesimden pek çok kişinin ilgisini çekiyor.