Anadolu Ateşi ve Troya Sezona Hazır

Anadolu Ateşi ve Troya Sezona Hazır

Türkiye’nin her yöresinden derlenmiş binlerce halk dansı figürünü sahne performanslarıyla birleştiren dans gösterisi ‘Anadolu Ateşi Evolution’ ve ‘Troya’ sezon açıyor.

23 Nisan akşamı ilk gösterisini 90 dansçıyla gerçekleştirmesi planlanan ‘Troya’, yaz sezonu süresince her Salı akşamı sahnelenecek. Kasım ayı sonuna kadar devam edecek gösteri zincirini binlerce yerli, yabancı turist izleyecek. Anadolu Ateşi Evolution ise 17 Mayıs Cuma akşamı sezonun ilk perdesini açacak. Açılışın ardından her cuma günü sahnelenecek gösteride 90 dansçı sahneye çıkacak.

5 bin kişilik Aspendos Arena Tiyatro’da gerçekleşecek gösteriler için bilet satışları da başladı. Türkiye’nin dört bir yanından tatil için Antalya’yı seçen yerli turistler, tatil etkinliği planlarına Anadolu Ateşi ve Troya gösterilerini de dahil ediyor. Yaz tatili için Antalya’yı seçen Rus turistler de rezervasyonlarını şimdiden yaptırdı. Her gösterisi kapalı gişe gerçekleşen gösterilerde danslar kadar, kostüm ve müzik de izleyenlerin hafızasında yer edecek.

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi’nin temel konseptini medeniyetler buluşması oluşturuyor. 3 bin yıllık Troya efsanesinin canlandırıldığı Troya Dans Gösterisi ise eşsiz sahne dekoru, ışık ve lazer gösterileri altında izleyenleri geçmişe yolculuğa çıkaracak.