34. Philoxenia Uluslararası Selanik Turizm Fuarı Gerçekleştirildi

34. Philoxenia Uluslararası Selanik Turizm Fuarı Gerçekleştirildi

34. Philoxenia Uluslararası Selanik Turizm Fuarı gerçekleştirildi. Troya Yılı ve Çanakkale’nin de tanıtıldığı tanıtım fuarında çok sayıda ülkeden, 300’ün üzerinde profesyonel katılımcı ve 25 binin üzerinde ziyaretçi katıldı.

Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan Philoxenia Uluslararası Selanik Turizm Fuarı’nda Kültür Turizm Bakanlığı himayelerinde açılan Türkiye standı yoğun ilgi gördü. Çanakkale ve Troya temalı Türkiye tanıtım standı ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılandı. Çanakkale adına 2018 Troya koordinasyon merkezinden Fatih Öztürk fuara katılım sağladı.

Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan’ın da ziyaret ettiği stant Selaniklilerden büyük ilgi gördü. Fuar sırasında Atina Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından bir davet gerçekleştirildi davete Başkonsolos Yalman’ın yanı sıra fuar katılımcıları iştirak etti.

10 Kasım olması sebebiyle Atatürk’ün evinin ziyaret edildiği fuar organizasyonunda Selanik Başkonsolosluğu tarafından bir resepsiyon gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği Troya Koordinasyon Merkezi, Gelibolu Belediye Başkanlığı, Çanakkale Gelibolu Eceabat Turizm Altyapı Birliği ve ÇATOD yetkililerinden bir heyet Gökçeada’da 6 ayda dokunan Çanakkale dokuması halıyı, Selanik Atatürk Evi’ne hediye ettiler.

Ayrıca fuar boyunca dev ekranlarda gösterilen “Turkey Home” filmlerimiz, çeşitli destinasyonlara ait broşürler ile ülkemiz tanıtımı gerçekleştirilerek; logolu materyaller dağıtıldı.

Çeşitli yayın organlarına verilen röpartajlar ile Türkiye-Yunanistan arasındaki turizm ilişkileri ve Müşavirlik çalışmaları hakkında bilgi verildi.