“2. Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası” Sona Erdi

“2. Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası” Sona Erdi

“2. ULUSAL AŞÇILAR VE PASTACILAR ŞAMPİYONASI” SONA ERDİ ÇANAKKALE – Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nin (ÇAPAD) organizatörlüğünde gerçekleştirilen ve ÇATOD’un da desteklediği ” 2. Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası” sona erdi.

Halk Bahçesi’nde gerçekleştirilen ve 65 ilden 300’e yakın yarışmacının katıldığı şampiyonada katılımcılar en güzel yemekleri ve pastaları yapmak için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. 2 gün süren yarışmanın sonunda ise dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

Ödül töreni öncesi açıklamalarda bulunan Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, bu yıl ikincisi düzenlenen “Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası”nın önemine değinerek, gelecek yıl yapılacak olan şampiyonaya da desteklerinin süreceğini ifade etti. Armağan Aydeğer ayrıca 2018 yılında ÇATOD olarak ÇAPAD ile birlikte Çanakkale’de “Uluslararası Troia Ege Yemekleri Festivali” düzenlemek için çalışmalara başladıklarını sözlerine ekledi.

Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci de yaptığı açıklamada şampiyonaya gösterilen ilgi sebebiyle yarışmacılara ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, gelecek yılki yarışmanın çok daha geniş kapsamlı yapılması için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirtti.

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Başkanı Gökhan Tufan ve birlik temsilcilerinin de katıldığı şampiyona sonunda ise dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.